Достапни линкови

Убиени 4 војници на НАТО во Авганистан


Патрола на НАТО силите во Авганистан
НАТО соопшти дека четри војници загинале при експлозија на бомби во Авганистан. Трите војници биле убиени во источниот дел на земјата, а четвртиот на југот на Авганистан. НАТО не ја откри националноста на војниците, ниту точните локации каде се случиле инцидентите.
Бројката на војници кои го загубија животот во Авганистан од почетокот на годината сега се искачи на 15. Во минатата година беа убиени над 700 војници, најмногу досега од почетокот на конфликтот во земјата.
XS
SM
MD
LG