Достапни линкови

Казахстанците се потпишуваат за продолжување на манадот на Назарбаев


Најмалку половина од казахстанците со право на глас веќе го дале својот потпис за одржување референдум за продолжување на мандатот на сегашниот претседател Нурсултан Назарбаев. Водачот на кампањата, Ерлан Сидиков, ректор на Универзитет, изјави дека претседателот Назарбаев, поради политиката што ја води и популарноста, без сомневање е единствен кандидат за таа финкција.
XS
SM
MD
LG