Достапни линкови

САД со поголема помош за Пакистан


Потпретседателот на САД Џо Бајден
Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама планира да понуди поголема воена, разузнавачка и финансиска поддршка за Пакистан во обид да ги зацврсти напорите за стaбилност и мир во тој регион. Вашингтон Пост, повикувајќи се на анонимни извори, пишува дека потпретседателот Џо Бајден ќе разговара за ваквата помош за време на неговата посета на Пакистан во идната недела.
XS
SM
MD
LG