Достапни линкови

Уапсени 24 демонстранти за време на протестите во Москва


Борис Немцов

Московската полиција соопшти денеска дека уапсила 24 демонстранти при последната конфронтација меѓу властите и опозиционите симпатизери. Се уште не е јасно за што ќе бидат обвинети, а многу од нив во последниве денови биле пуштени на слобода.
Демонстраните протестираа против апсењето на Борис Немцов, еден од главните луѓе во опозиционата партија. Toj е осуден на 15 дена затвор поради пружање отпор при апсењето на новогодишните протести во Москва.
XS
SM
MD
LG