Достапни линкови

Пакистан и Авганистан ќе одржат мировна џигра


Пакистанските и авганистанските власти денеска се договорија да одржат џирга во знак на мир меѓу двете земји. Потпаролот на пакистанското Министерството за надворешни работи, Абдул Басит изјави дека одлуката била донесена за време на посетата на Комитетот за мир на Кабул и нејзиниот лидер, поранешниот премиер на Авганистан, Бурханудин Рабани. Се уште не се знае каде и кога ќе се одржи мировната џигра.
XS
SM
MD
LG