Достапни линкови

Иранскиот министер Салехи во посета на Ирак


Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи при денешната посета на Багдад изјави дека неговата земја сака да ги подобри односите на сите полиња со новата ирачка влада. Салехи се сретна со неговиот колега од Ирак, Хошијар Забари. Тие разговарале за опозициската група Народни Муџахедини, која иранските власти бараат да биде протерана од Ирак. Забари изјави дека имало неколку добри сугестии за да се стави крај на тоа прашање.
XS
SM
MD
LG