Достапни линкови

Одложен штрајкот на вработените во јавниот транспорт во Грција


Вработените во јавниот транспорт во Грција решија да го одложат најавениот штрајк за утре, поради притисокот од Министерството за транспорт, соопштуваат медиумите. Министерството побарало од судот да го прогласи штрајкот за незаконски. Од штрајкот се откажаа вработените во метрото, а вработените во железницата и градскиот собраќај ќе излезат на протест 4 часа.
XS
SM
MD
LG