Достапни линкови

Македонија - 2011 женска година


На Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје една минута по полноќ, се роди девојче, прво во Новата година.
Првото бебе во 2011 година е родено од мајката Тања Шипинковска, на која ова и е второ дете.
Мајката и бебето денеска ke ги посети градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, при што на бебето ke му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци.
XS
SM
MD
LG