Достапни линкови

10-мина авганистански цивили загинаа од подметната мина


Над 10-мина авганистански цивили загинале кога нивниот автобус налетал на мина на патот во провинцијата Хелманд. Според локалните власти, за инцидентот се одговорни талибанците.
XS
SM
MD
LG