Достапни линкови

Русија повика на смирување на тензиите на Корејскиот Полуостров


Русија денеска ги повика Северна и Јужна Кореја да престанат со меѓусебните закани и да започнат дијалог за смирување на тензиите. Рускиот заменик министер за надворешни работи Алексеј Бородавкин изјави дека Москва го подржува повикот на Кина за итен состанок на 6-те големи сили за смирување на тензиите на Корејскиот Полуостров.
XS
SM
MD
LG