Достапни линкови

Путин со пофалби за новиот нуклеарен договор со САД


Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин го пофали новиот нуклерен договор Старт со САД, по неколку дена откако и Сенатот го прифати. Путин изјави дека договорот е успех за надворешната политика на претседателот Дмитри Медведев. Тој сугерираше и дека СТАРТ ќе ја зајакне меѓународната безбедност и ќе и помогне на Русија да ја развие економијата и ќе ја подобри инвестиционата клима во земјата.
XS
SM
MD
LG