Достапни линкови

Пакистанците одбележаа три години од смртта на Беназир Буто


Илјадници Пакистанци денеска ја одбележаа третата година од убиството на поранешниот премиер Беназир Буто со посетата на нејзиниот гроб во селото Гарни Куда Бакш. Полицијата соопшти дека стнува збор за 100 илјади граѓани кои во последниве два дена изразиле почит на гробот на Буто. Буто беше првата жена премиер на муслиманска земја. Атенататот врз неа е извршен во градот Равалпинди.
XS
SM
MD
LG