Достапни линкови

200 килограми кокаин запленети во Холандија


Царината во Холандија денеска соопшти дека запленила 200 килограми кокаин чија вредност се проценува на 10 милиони долари. Кокаинот е запленет во областа Брабант во јужниот дел на Холандија во пакети складирани во контејнер кој пристигнал од Јужна Америка.
XS
SM
MD
LG