Достапни линкови

Невремето на источниот брег на САД ги затвори аеродромите


Голема зимска бура нафрли 74 сантиметри снег во североисточниот брег на САД со што ги блокира авионскиот и железничкиот сообраќај. Бурата која веќе два дена беснее во тој регион им го наруши планот на голем број луѓе да се вратт на своите работни места по божиќните празници , кои се сметаат за најпрометен патувачки период во годината. Трите аеродроми во Њујорк остануваат затворени, а во Бостон и Филаделфија поголем дел од летовите се одложени.
XS
SM
MD
LG