Достапни линкови

Автомобил бомба во Кандахар усмрти 3 лица


Автомобил бомба експлодира во авганистанскиот град Кандахар, при што 3 лица загинале, а над 10 биле повредени. Според локалната полиција, експлозијата се случила пред експозитура на Кабулска Банка во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG