Достапни линкови

35-мина загинати во престрелка во Пакистан


11 пакистански војници и 24-ца милитанти загинале во судирите во близина на границата со Авганистан. Според пакистанската армија, до престрелката дошло кога поголема група милитанти нападнала еден контролен пункт.
XS
SM
MD
LG