Достапни линкови

Осуден руски шпион во Полска


Полскиот суд денеска осуди руски бизнисмен на 3 години казна затвор поради шпионажа. Новинските агенции јавуваат дека бизнисменот бил уапсен минатата година од полските разузнавачки служби. Рускиот државјанин со полско жителство бил обвинет за воена шпионажа извршена во 2003-тата година.
XS
SM
MD
LG