Достапни линкови

Путин: Уривањето на стариот споменик е „срамен акт на вандализам“


Рускиот премир Владимир Путин денеска свечено го обелодени новиот споменик посветен на жртвите од Втората Светска војна на местото на претходниот споменик кој беше урнат за време на руско- грузиската војна пред две години.Тој изјави дека уништувањето на еден таков споменик е „срамен акт на вандализам“. Грузиските опозициски лидери присуствува на церемонијата.
XS
SM
MD
LG