Достапни линкови

Ракетирање Израел - Хамас


Израел извршил серија воздушни напади во Појасот Газа како одговор на ракетните напади на Хамас врз израелска територија, јавуваат агенциите, но нема информации за евентуални загинати. Цел на израелските напади бил тренинг камп на Хамас.
XS
SM
MD
LG