Достапни линкови

Минск - протести на белоруската опозиција


Дописникот на Радио Слободна Европа од Минск јави дека демонстрантите кои протестираат против Претседателот Александар Лукашенко вечерва влегле во Парламентот. Дописникот јавува и за судири со полицијата.
Опозицијата смета дека денешните избори за Претседател се намесртени во корист на Претседателот Александар Лукашенко. Полицијата предупреди дека нема да дозволи протести.
XS
SM
MD
LG