Достапни линкови

Реакции по вчерашното обраќање на Груевски


Генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров на прес конферанција изјави дека премиерот Никола Груевски е уплашен и се сили само пред жените од неговата партија. Тој побара од Груесвки да се соочи со народот на предвремени избори а не како што изјави во вчерашното обраќање пред Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ на редовниот термин во 2012-та. Потпаролот на ВМРО ДПМНЕ Александар Бичиклиски изјави дека дека на следните избори, граѓаните сами ќе може да проценат за која партија и за што ќе се определат односно дали ќе се определат за таткото на мрачната транзиција Бранко Црвенковски или за реформите на владечката партија.
XS
SM
MD
LG