Достапни линкови

Црна Гора го слави кандидатскиот статус за членство во ЕУ


Подгорица - Движење за Европа
Претседателот на Собранието на Црна Гора Ранко Кривокапиќ денеска на седница им честита на пратениците и на граѓаните на Црна Гора за добиениот статус на земја кандидат за членство во Европската Унија. Се проценува дека на Црна Гора ќе и бидат потребни 4 до 5 години за завршување на пристапните преговори.
XS
SM
MD
LG