Достапни линкови

Нов напад врз милитанти во долината Тира - Пакистан


Официјални лица на пакистанската служба за безбедност соопштија дека американско беспилотно летало стрелало во долината Тира во близина на авганистанската граница при што се убиени 10 милитанти.
Станува збор за втор напад во оваа долина во изминативе 24 часа. Вчера таму беа убиени 7 милитанти.
XS
SM
MD
LG