Достапни линкови

Премиерот на Кина во посета на Пакистан


Премиерот на Кина Вен Џибао
Кинескиот премиер Вен Џибао денеска треба да пристигне во Пакистан. Цел на неговата посета е зајакнување на трговската размена меѓу двете земји.
Предвидено е потпишување на договори „тешки“ 14 милијарди американски долари.
Вен патува за Исламбад по дводневна посета на Индија, каде потпиша трговски договори вредни над 16 милијарди американски долари.
XS
SM
MD
LG