Достапни линкови

Белорусија сака да ги подобри односите со САД


Белорускиот претседател Алекснадр Лукашенко го повика САД заедно да ги нормализираат односите во пресрет на претседателските избори. Тој додаде дека Вашингтон треба да ја третира Белорусија како партнер врз кој не трба да се врши притисок.САД воведе економски санкции против Белорусија со цел да изврши притисок за да се спроведат демократски реформи.
XS
SM
MD
LG