Достапни линкови

15 цивили загинале од мина во Авганистан


15 цивили загинале во авганистанската провинција Хелманд кога автобусот со кој се превезувале налетал на мина. Во северен Авганистан, бомбаш самоубиец се разнел во близина на една воена база, при што биле повредени 5-мина војници и тројца цивили.
XS
SM
MD
LG