Достапни линкови

Путин - Русија на фер начин го доби Мундијалот 2018-та


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека Русија на фер начин ја добила организацијата на светското првенство во фудбал во 2018-та година. Путин, кој пристигна во Цирих по објавувањето на одлуката на ФИФА, вети дека Русија ќе стори се што е неопходно за успешно одржување на Мундијалот.
XS
SM
MD
LG