Достапни линкови

Заврши Самитот на ОБСЕ во Казахстан


ОБСЕ го забрши дводневниот Самит во Казахстан со декларација за принципите. Сепак не е постигнат договор за акциониот план за меѓународни конфликти. Самитот на ОБСЕ во Астана е прв по тој во Истанбул во 1999 година.
XS
SM
MD
LG