Достапни линкови

Студенти протестираат во Атина


Околу илјада студенти денеска протестираа во Атина против владините мерки за штедење кои вклучуваат намалување на универзитетскиот буџет. Студентите најавија учество и на националниот генерален штрајк планиран за 15 декември кои го организираат синдикатите.
XS
SM
MD
LG