Достапни линкови

Грција во 2014 ќе организра Конференција ЕУ - Западен Балкан


Грција има намера за време на своето преседавање со ЕУ во 2014 година да организира конференција за Евро-интеграциите на Западен Балкан.
Ова го изјави министерот за надворешни работи на Грција, Димитрис Друцас по разговорите во Солун со шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ. Целта била да се утврдат европските перспективи на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG