Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег и дожд. Врнежите ќе бидат пообилни попладне во западните и јужните подрачја од земјава. Ќе дува умерен до засилен, а во вечерните часови повремено силен јужен ветер.Температурата ќе се движи од два до 12 степени.
XS
SM
MD
LG