Достапни линкови

Медведев:Рускиот политички живот „стагнира“


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави денеска во Москва дека дека не е никаква тајна тоа што политичкиот живот во Русија покажува симптоми на „стагнација“ со оглед на доминацијата на партијата Обединета Русија и недостигот на политичка конкуренција. Според него тоа подеднакво им штети и на владеачката партија и на опозицијата. Партијата „Обедина Русија“ на чело со нејзиниот лидер Владимир Путин, го има мнозинството во рускиот парламент веќе 9 години .
XS
SM
MD
LG