Достапни линкови

ОМД разочарана што НАТО не ја покани Македонија за членство


Обединетата македонска дијаспора е крајно разочарана што НАТО формално не ја покани Македонија да стане негова членка на Самитот минатиот викенд во Лисабон.
ОМД во САД ги повика НАТО-членките како и други земји на организирани дипломатски и економски активности кон Грција за да престане да се противи на македонскиот влез во Алијансата.
XS
SM
MD
LG