Достапни линкови

Повторно протести во Украина против даночните реформи


Околку 4 илјади улични трговци и сопственици на мали бизниси повторно протетстираат во Киев и бараат од украинскиот претседател Виктор Јанукович да стави вето на предлогот закон за нови даночни реформи кои, како што велат демонстрантите, ќе ги уништат малите бизниси. Новиот предлог закон мина во Парламентот но се уште не е потпишан од Јанукович. Владата вели дека даночните реформи се дел од барањата на Меѓународниот монетарен фонд.
XS
SM
MD
LG