Достапни линкови

Средба на директорите на царините на Македонија и Албанија


Директорот на Царинската управа Ванчо Каргов денеска ќе се сретне со неговиот албански колега Фламир Ѓумишка, кој престојува во посета на Македонија. Притоа ќе бидат разгледани повеќе прашања од заеднички интерес за натамошно продлабочување на соработката во царинската сфера.
XS
SM
MD
LG