Достапни линкови

Најмалку 60 загинати во уривање на зграда во Њу Делхи


Во уривањето на една зграда во Њу Делхи загинале најмалку 60 луѓе, додека над 70 биле повредени. Полицијата страхува дека под урнатините би можело да има и други жртви. Причината за уривањето се уште е непозната, но се претпоставува дека темелите на зградата биле ослабени по тешките монсунски дождови.
XS
SM
MD
LG