Достапни линкови

Ракетен напад во Пакистан, убиени 15 милитанти


Пакистанаката разузнавачка агенција соопшти дека во американски ракетен напад во близина на границата со Авганистан загинале 15 милитанти. Се прецизира дека нападот бил извршен со четири ракети врз едно возило во Северен Вазиристан. Овој регион се смета за главно засолниште на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG