Достапни линкови

Во Варшава почна парламентарното заседание на НАТО


Парламентарци од 28-те земји членки на НАТО денеска го започнаа 5 дневното заседание во Варшава, на кое се расправа за безбедносната политика и за меѓународни прашања. Вакви состаноци се одржуваат два пати годишно, а оваа сесија е и подготовка на самитот на НАТО што ќе се одржи на 19-ти и 20-ти овој месец во Лисабон.
XS
SM
MD
LG