Достапни линкови

Напади врз христијани во Багдад


Најмалку 3 лица загинале, а над 20 биле повредени во серија бомбашки напади врз домови на христијани во Багдад. До овие инциденти доаѓа само 10 дена откако во една католичка црква во Багдад беа убиени 40 христијани. Приврзаници на Ал Каеда ја превзедоа одговорноста за нападот и најавија натамошни акции против христијаните.
XS
SM
MD
LG