Достапни линкови

Во Грузија спречен шверц со ураниум


Грузијското министерство за внатрешни работи соопшти дека двајца еремнци биле прогалсени за виновни за обид за шверц на ураниум за нуклеарна бомба. Судењето било одржано зад затворена врата за да не биде откриен идентитетот на тајните агенти кои работеле на случајот. Според властите во Тбилиси, двајцата ерменци во март оваа година се обиделе да им продадат ураниум за милион ипол долари на тајните агенти кои се претставувале како исламски екстремисти.
XS
SM
MD
LG