Достапни линкови

Уапсени 13 руски „шпиони“ во Грузија


Грузиските власти соопштија дека уапсиле 13 лица осомничени за шпионажа во корист на Русија. Според грузиската полиција, 4 од нив биле руски граѓани.
Осомничените пренесувале тајни воени информации до Москва две години по кратката војна околу грузискиот регион Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG