Достапни линкови

Ки Мун шокиран од бранот насилство во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изрази шокираност од бранот напади во Ирак во кој загинаа над 110 луѓе. Во соопштението тој апелира до ирачаните да бидат обединети во нивниот пат за национална обнова.
XS
SM
MD
LG