Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и релативно топло


Времето ќе биде претежно сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 16 до 22 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува сончево време со мала облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе се искачи до 19 степени.
XS
SM
MD
LG