Достапни линкови

Најмалку 4 милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека се сомневаат оти најмалку 4 милитанти загинале од американски проектил во северозападниот дел на Пакистан. Неименуваните официјалните претставници соопштиле дека ракетниот напад врз возило со кое патувале милитантите, се случил во близина на границата со Авганистан, во Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG