Достапни линкови

Убиен е лидер на терористичка група во Дагестан


Полицијата во руската северно кавказка република Дагестан соопшти дека убила бунтовник вооружен со гранати, кој претходно стрелал врз полицаец.
Убиениот бил Мурад Шашаев лидер на локална терористичка група.
Руските сили на Северен Кавказ веке подолг период се борат со исламистите.
XS
SM
MD
LG