Достапни линкови

Загинаа француски научници на Антартикот


Загинати се сите четворица патници од францускиот хелихоптер што во вторникот се урна на Антартикот, соопштија австралиските власти. Поради лошите услови, местото на падот на хелихоптерот беше воочено дури синоќа. Телата на загинатите се пронајдени и пренесени во Австралија.
Загинале пилотот, еден механичар и двајца научници од Францускиот поларен институт.
XS
SM
MD
LG