Достапни линкови

Русија и САД против авганистанските дилери на дрога


Специјални сили на Русија и САД заеднички нападнале лабаратории за дрога во Авганистан во близина на границата со Пакистан. При тоа, според шефот на рсуаката федерална служба за контрола на дрогата Виктор Иванов, во нападот биле уништени хероин и морфиум вредни 250 милиони долари.
XS
SM
MD
LG