Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан, 5 мртви


Пет луѓе загинаа, а 10 се повредени во експлозија на мина во Авганистан. Во друг неуспешен самоубиствен бомбашки напад врз конвој на НАТО загинал само бомбашот.
XS
SM
MD
LG