Достапни линкови

Ирачкиот премиер со критики за Викиликс


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи го критикуваше објавувањето доверливи документи за војната во Ирак на интернет-страницата Викиликс. Тој смета дека Викиликс се обидува да ги саботира неговите обиди да формира влада, со тоа што објави документи што покажуваат дека Ал Малиќи е поврзан со Шиитските одреди на смртта.
XS
SM
MD
LG