Достапни линкови

Разговори Кина-САД за курсот на јуанот


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гејтнер денеска во Кина треба да се сретне со кинескиот вицепремиер Ванг Кишан да разговараат за чуствителното прашање за курсот на јуанот.
Вашингтон смета дека Кина ја држи вредноста на својата валута неоправдано ниско за да им помогне на кинеските извозници.
XS
SM
MD
LG